BİYOGRAFİ

Emekli iş kadını, aktivist, iki çocuk annesi, trekking ve doğa çılgını, yazar.

Karabük’te doğdu, efsanelerin beşiği Çanakkale’ de yaşıyor. Uzun yıllar ailesine ait,  uluslar arası taşımacılık şirketinin yöneticiliğini yaptı. Ticari faaliyetlerini sonlandırınca Datça’ya yerleşti. Öteden beridir baskıladığı yazma dürtüsünü Datça’da özgür bıraktı. İlk kitabı “ÖDÜNÇ ZAMANLAR”ı (kısa öyküler, minimal öyküler) kendi imkânlarıyla okurla buluşturdu. Ardından 2009’da “ÖZGÜRLÜK ÇIKMAZI” nı (kısa öyküler)  İLYA Yayınevi yayımladı. “GÜNAH KADINA YARAŞIR” (araştırmaya dayalı dönem romanı) 1. Baskı, 2013’te SOKAK KİTAPLARI’ndan, 2. baskı 2016 SOLA YAYINCILIK’tan kitapçı raflarındaki yerini aldı.

Yazmaya başladığım yıllar: 2006

“Doğadan Tarihe DATÇA SERÜVENİ”  (yaşam ve trekking sentezi, kısa öykülerden oluşuyor) “Günah Kadına Yaraşır”ın hemen ardından 2013’te SOKAK KİTAPLARI’NDAN yayımlandı.  13. BURÇ, (kendime anımsatmak için tuttuğum, motivasyon ve yaşam öneri notlarının takvim yaprağı şeklinden hazırlanmış hali) 2017’de ETKİ YAYINCILIK’tan çıktı. Bu arada dergi yazıları ve ortak yapımlara katılımları sürüyordu. Emel KAYIN’ın derlediği “KENT-İNSAN”a iki öyküyle, A. GALİP’in hazırladığı “MİNİMAL ÖYKÜ NEDİR”e bir araştırma yazısı, bir öykü çözümlemesi ve minimal öykülerle katıldı. Vicdan EFE’nin derlediği araştırma kitabı “EGE’DEN KÖYLER”de, Datça’nın iki köyü, Sındı ve Hızırşah’la (bu yazı, bu sitede yayımlanmaktadır)  yer aldı. Esra ODMAN İYİER’in derlemesi “KADIN SESİ KÂĞIDA DÜŞERSE”nin hem isim annesi, hem editörüdür. Kitapla aynı adı taşıyan öykü de kitapta (ve bu sitede) yer almaktadır. Son yıllarda kendisinin “yazarlık tezim” dediği bir araştırma dosyası için tüm ikincil çalışmalara ara verdi. Tek istisna, bu blog için ayırdığı zamandır.   

İlk romanım, Günah Kadına Yaraşır baskıya hazırlanıyor. 2013

Egeli Kadın Yazarlar (EKYAZ) aktif üyesi, Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nın gönüllü üyesi ve Datça’daki birkaç STK’nun aktif üyesidir.