EZBERLERİ Tİ’YE ALMAK İÇİN BLOGER OLDUM.

Yakın Kitabevi’nde

EDEBİYAT ve SANAT. Kitap Yorumları Okuduklarımdan Alıntılar

O

Değerli dost, usta şair, tıp insanı Zehra Betül Yazıcı, Günah Kadına Yaraşır’ın ilk okurlarındandır.

Yazı Atölyesi: SÖZ BÜYÜCÜLERİ, ikinci başlığıyla sayfamda yer alacak. Yazmak isteyen, rehbere gereksinimi olan herkese açık. Benim tüm yaptığım kendi deneyimlerimi aktarmak gerisi size kalmış. İlgi olduğu sürece devam edecek. Belki bir ara kendi içimizde bir öykü yarışması bile oluşturabiliriz.

Ters Köşe: İşte benim büyük bir keyifle hazırlayacağım blog. Bu blogda temel amacım aklımızı dumura uğratan ezberlerin altını oyacağız. Örneğin, “Adam gibi adam” ne demektir diye soracağız. Bir arketip bulmaya çalışacağız.

Trekking ve Datça, yine keyifle hazırladığım bir bölüm, : Öykülerden ve izlenimlerden oluşuyor, fotoğraflarla zenginleştirildi. Trekking hakkındaki soruları da yanıtlıyor. Zaman zaman Datça hakkında yeni bilgilere de yer verilecek.

Takvim Yaprağı‘nda kendiliğinden gelişen düşünce öbeklerini paylaşacağım, olur ya belki o günkü çıkmazınıza bir mum yakmayı başarırım. Aslında sizlerle paylaştığım bu öneriler, kendime anımsatmak için derlendi, istedim ki aynı ikilemleri yaşıyorsak neden birlikte çıkış aramayalım?

Baskısı tükenmiş, ikincisi ne yazık ki yapılmayan “Minimal Öykü Nedir”, ikinci sürümü raflarda olan “Kentİnsan” “Özgürlük Çıkmazı” “Doğadan Tarihe DATÇA SERÜVENİ” ve Günah Kadına Yaraşır’in ilk baskılarından son kitapların yer aldığı Sanat Sokağındaki standım

Yaşam, fotoğrafların ağırlıkta olduğu bir bölüm, yakın tarihlerde ve şimdiden sonra gezip gördüğüm yerleri, küçük açıklamalar ve fotoğraflarla paylaşacağım. Belki birlikte yeni seyahat projeleri de üretiriz.

Sevgili Meltem U. Ruscuklu ve Bir Başka Sahici Dost Uğur İlter

Projemi hayata geçirirken önümdeki engelleri kaldıran Balahan Yazılıma, eleştirileri ve yönlendirmeleriyle kendimi keşfetmemi sağlayan Meltem. U. Ruscuklu’ya teşekkürlerimle.